Jacques

15. července 2008 v 0:27 | Liliana |  Odpovědi
Jacques, 7.7.2008 18:57

Zdravím,mám dotaz.Jak bych si mohl vytvořit energii?Jsem vyčerpaný.Poradíte?

Liliana:
Nejdřív by to chtělo odhalit příčinu té vyčerpanosti - zda je především psychická nebo fyzická.

Pokud je příčinou psychika - tj. vyčerpání ze stresu, problémů apod., pak je dobré naučit se relaxovat a odreagovat se. Nejlépe se to daří pomocí nějakého koníčka, který tě emocionálně znovu naladí a nabije. Také pomáhá přiměřená fyzická aktivita, při které odplavíš z těla napětí a energie může mnohem lépe proudit.

Při fyzické vyčerpanosti to chce dopřát si odpočinek a regeneraci, zaměřit se na zdravou stravu, doplnit můžeš i bylinné prostředky (např. ženšen).

Co se týče vytvoření energie, nejjednodušší jsou dechová a vizualizační cvičení. Variací je spousta.

Např.:

Představ si nad sebou zdroj světla, čisté a nevyčerpatelné energie (můžeš si představit i slunce).

Tento proud světla/energie proniká celým tvým tělem...vstupuje temenem hlavy, proudí celou páteří až k nohám, naplňuje celé tvé tělo, každou jeho buňku. Jsi tímto světlem celý naplněný. S nádechem ho vdechuješ do sebe a s výdechem proudí dál, rozlévá se do celého tvého těla….až nakonec proniká přes kůži opět ven a vytváří kolem tebe světelné vajíčko.

Představ si a prociťuj, jak tě kolem dokola ta mocná energie chrání a dodává ti sílu. Vše negativní se v ní rozpouští, odráží všechny disharmonické energie. Tvé tělo i aura jsou dokonale chráněné a posílené.


---

Postav se a zavři oči. Představ si, že stojíš v lese na pasece a z tvých chodidel vyrůstají kořeny…prorůstají stále hlouběji do země. Pod svými nohami máš energii Země a nad svou hlavou energii Vesmíru. Nyní s nádechem do svého těla přitahuješ energii Země…proudí od nohou nahoru…a s výdechem vychází temenem hlavy do vesmíru. Několikrát toto nabírání zemské energie zopakuj.

Pak to obrať a s nádechem vdechuj vesmírnou energii, která proudí od temene hlavy dolů a s výdechem jde do země.

Cvičení zakonči podle potřeby: pokud se chceš uzemnit, udělej na závěr několik "zemských" nádechů, pokud chceš svoji energii odlehčit, ukonči cvičení nádechy "vesmírnými".Během cvičení si možná všimneš, že každá z energií bude jiná, možná že ti intuitivně naskočí i jejich barvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama