Čištení karet

8. února 2009 v 20:44 | Liliana |  Divinace
Na znečištění karet existují asi dva pohledy - někdo to bere vážně a pravidelně čistí, někomu to zase nepřijde tolik důležité. Je třeba se rozhodnout podle toho, jak to cítíme.

Já osobně karty nijak zvlášť nečistím, nevěřím tomu, že mi je energie ostatních lidí znečistí natolik, abych pak nemohla dobře vykládat. Na své karty běžně nechávám sahat a nijak mi to nevadí. Asi proto, že jednak považuji karty spíše za nástroj a za druhé nevidím energii ostatních lidí jako nečistou.
Rozhodující je tedy vlastní přesvědčení a to, co z karet cítíme.
To, že nás ovlivňuje energie lidí, kterým vykládáme, nemusí být nutně špatné - nakonec je to výklad pro ně, hovoří o nich samých, a proto může být užitečné, když se ho účastní i energeticky a když od nich takto můžeme podvědomě získávat informace, naladit se na ně. Samozřejmě nebezpečím může být, že lidé se silnějším vyzařováním nás třeba strhnou k tomu, že převezmeme jejich pohled na věc a zapomeneme na intuici. Například o nějakém problému smýšlí negativně, s obavami, což se často promítne do karet, a na nás bude, abychom rozeznali, jestli je situace skutečně tak špatná, a nebo se do karet právě promítly obavy toho člověka (to se dá ale zkušenostmi a tréninkem zvládnout).
Ale teď tedy k čištění a ochraně. Můžeme použít různé techniky, zase záleží na tom, co nám bude vyhovovat.
Čištění karet se obvykle pravidelně opakuje. Někdo čistí po každém výkladu, někdo po určité době. Ovšem je možné si to zařídit tak, že budou naše karty chráněny napořád (k tomu bych použila žádost k andělům nebo jiné vyšší síle, aby karty podporovali svojí energií).

Čištění karet:

1) pomocí kamenů, nejlépe asi křišťálu - karty můžeme čistit pomocí nabitého krystalu (nabíjí se na slunci, vybíjí nebo čistí ve slané vodě), obvykle tak, že krystal položíme na balíček a k tomu požádáme kámen , aby očistil energii našich karet a nabil je novou silou
2) pomocí vizualizace - představíme si, jak karty zalévá proud světla, čistá energie "vyšších sil" (např. andělská, Boha, Bohyně apod.), která jimi proniká, harmonizuje je a nabíjí pozitivní silou
3) pomocí žádosti k vyšším silám nebo našemu vyššímu Já - pokud pracujeme třeba s anděly nebo jsme zvyklí se obracet k nějaké vyšší síle nebo své duši (vyššímu já), pak je požádáme, aby naše karty očistili

Pro inspiraci ještě uvádím dvě žádosti k andělům, které používám před výklady. Pokud se člověk správně naladí a myslí svoji žádost vážně, tak to funguje velice dobře.

Andělé věštby, dotkněte se mého srdce, mé mysli i mé duše. Přineste odpovědi, které si žádá tato divinace a požehnejte mi moudrostí a věděním.

Volám tě, archanděli Urieli
(mimo jiné pomáhá odhalovat skryté znalosti, při věštění a magii),
prosím přijď a buď přítomen mému výkladu. Vnes do mé mysli klid, harmonii a lásku, posilni moji mentální energii - aby byl výklad mnou veden správným směrem a pro dobro všech zúčastněných
.

Čistící formulky, jejichž autorkou je Johanka:
"čistím vás, karty mé, od předešlého dne
(lásku k vám neztrácím, sílu vám navracím
/tak staň se/)"

Poděkování: "děkuji vám karty moc, děkuji vám za pomoc"

Očista amuletu/talismanu (po dotyku cizí osoby):

"dotyku cizí do dáli pluj, ode mě stůj, se nepřibližuj,
chybu svou neopakuj, amulet/talisman je jen můj"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carol Carol | E-mail | 9. května 2009 v 7:05 | Reagovat

Ahoj,
velice užitečné rady.
Kamarádka mě poslala ke známe vyložit mi karty,no a tam karty vykládat.
Váhám,zda si mám tarotové karty koupit sama nebo spíše ocd někoho dostat.
Budu teď 4 týdny v lázních,takže ten čas se mi určitě bude na výuku hodit,no uvidíme.
Jelikož vím,že karty se musí čistit,díky za radu,
pá Carol.

2 Carol Carol | E-mail | 9. května 2009 v 7:07 | Reagovat

Nějak šoatně se to odeslala:patří tam ještě ,že mi paní řekla ,že mám velkou schopnost karty vykládat.

3 Liliana Liliana | 10. května 2009 v 18:43 | Reagovat

Carol:
Karty je nejlepší si vybrat sama - takové, které ti nejvíce sednou. Co se týče toho, kdo je má pořídit - je úplně jedno, jestli si je koupíš sama, nebo je od někoho dostaneš. Karty "z druhé ruky" (již někým používané) je samozřejmě dobré nejdříve důkladněji očistit.
Jinak přeji ať se studium tarotu daří, určitě nebudeš litovat :-)

4 Carol Carol | E-mail | 11. května 2009 v 5:49 | Reagovat

Liliano,
děkuji a vynasnažím se,určitě to půjde ztěžka,ale budu se snažit,pá Carol.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama