Vánoční věštění pro ženy a dívky

21. prosince 2009 v 18:42 | liliana |  Divinace
Na Štědrý den měly svobodné dívky jedinečnou příležitost zjistit, jak to s nimi bude vypadat ohledně vdavků. Metod bylo opravdu spoustu.
Nyní následuje rychlokurz vánočního věštění pro dívky a ženy.Házení pantofle
Chcete vědět, jestli se příští rok vdáte?
Vezměte do pravé ruky pantofel nebo jinou botu, postavte se zády ke dveřím a hoďte ji za sebe. Tak. A teď se podívejte, kam směřuje špička boty. Pokud směřuje ke dveřím, čeká vás svatba, pokud ne, zůstanete bohužel celý další rok na ocet.


Klepání na kurník
Známým věštěním bylo i klepání na kurník. Pokud se nejdříve ozve kohout znamená to, že se do roka vdáte. Ozve-li se nejdříve slepice, zůstanete svobodné.


Hruška
Můžete také zkusit házet hůl na hrušku. Počítejte, kolikrát jste musely hodit, než se hůl na stromě zachytila. Po tolika letech vás totiž čeká svatba.


Věštění jména ženicha podle jablka
Pokud se chcete dozvědět jméno vašeho ženicha, vezměte si jablko a nůž. Jablko oloupejte tak, aby vám vznikla jedna dlouhá spirála. Tou pak třikrát zatočte nad hlavou a odhoďte ji. Pak se podívejte, jaký tvar na zemi spirála vytvořila. S trochou fantazie z něj můžete vyčíst písmeno, kterým začíná jméno toho pravého.


Polínka
Možná vás ale bude více zajímat, co bude váš vyvolený zač. K tomu vám pomůžou polínka.
Poskládejte si různá polínka na lavici. Pak se k nim otočte zády a sáhněte si dozadu pro jedno. Pozorně si vytažené polínko prohlédněte, protože takový bude váš manžel.


Bezy a psi
Se zjišťováním informací o vašem budoucím ženichovi vám pomůže i příroda. Na Štědrý večer si najděte bez a zatřeste s ním. Přitom říkejte: "Třesu, třesu bez, ozvi se mi pes, kde můj milý dnes?" Pak si počkejte, z které strany se pes ozve. Zjistíte tak, odkud přijde váš budoucí ženich, nebo na kterou stranu se vdáte.


Šátky poctivosti
A dokonce si můžete vyvěštit i případnou ztrátu panenství.
Děvčata, která se chtějí dozvědět, jestli je příští rok připraví nějaký mládenec o poctivost, si vezmou šátek, zavážou do uzlu a dají je do vody (necky, vana apod.). Pokud se šátek rozváže, může se děvče s věnečkem rozloučit :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama